Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Söyleşi” demeına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece olgun aktarımı için değil, aynı zamanda düğün için de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir protez ad kullanarak (nickname) sohbet yazar eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç teşhismadığınız kazara biriyle örgülabildiği üzere hassaten teşhisdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri marifetiyle örgülabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız yahut teşhismadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve sohbet ika üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseriya programlama dilleri kullanılarak yahut müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş sahip olmak için sadece nickname (protez isim) yaymak kifayetli olurken birtakımlarındaysa sohbete kafalamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet üzere siteler chat sitelerine kafalıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek ara suretünü kullanarak sadece hatlı, hatlı ve görüntülü, ünlü ve görüntülü üzere tercihe ilgilı olarak sohbet etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en popüler olanı endamsız müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı yargılama mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir öbür popüler chat yetişek olan ve internetin efsane yazılı sınavmlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir