Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, yüksek lisans eğitimini Kadir Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Düzenleme vadiında İstanbul Ziyalı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bölümünde marka bünyeu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’bile ilk kez önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze derece eğitim bölümünde familya olarak biraşırı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En eke ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlangıçlayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, konuşma, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası hareketli çkızılışmalar yürüten KALKO, biraşırı futbol, basketbol bendeübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde vaziyet aldığı Heybetliçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin semtı saf Türkiye’nin en eke özel mektep ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 senedir yönetim kurulunda vaziyet almaktadır.

KALKO, eğitim vadiında yaptığı başarılı girizgâhimlerden dolayı biraşırı dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Terbiye Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında eğitim vadiında projeler yürütmektedir. Her sene biraşırı öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve beş ile bile öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir