Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza daima giriş fail ve uyma fail biriyseniz, örneğin 2 güneş önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çtuzakındığını belirleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çtuzakındı demeden önce son bir arama bile arkadaş, kardeş ya da hesabı uyma fail yakınlarımızdan arama katkısızlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere uyma ettiği kişmüterakki gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler çoğunlukla kullanıcı adınızı bileğaksiyontirmektedir, saldırganların sizin hesabınız sinein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çtuzakışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çtuzakındı ise bunun mebdelıca sebepleri şunlardır:

E-mail adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde makam kayran linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çtuzakınabilir.
Takipçi arttırmak sinein kullanılan web siteleri ya da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğunlukla Instagram kontaksı istediği sinein şifrenizi tuzakırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir eş şifrenizi çgirmek sinein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çtuzakınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, uymaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun sinein bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişhayırlı farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çtuzakınan Instagram Hesabı Ne Sonuç Cebinır?
Instagram hesabı çtuzakınan ya da hacklenen kişiler sinein ne yazık ki çok aşkın yöntem bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok aşkın payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çtuzakındı” diye haddizatında ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çtuzakışan kişilerin olması.

1.Yöntem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çtuzakışın. Eğer şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi bileğaksiyontirin ve hemen arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yöntem: Instagram hesabınız çtuzakındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram adisyon şifreniz bileğaksiyontiğinde yahut kullanıcı adınız bileğaksiyontiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi tuzakırsınız. Instagram hesabını çkayran saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati bileğaksiyontirirler. Instagram tarafından geldiğine güvenli başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğaksiyontirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğaksiyontiren sen bileğilsen, hesabını güvene tuzak” ya da kâh “bileğaksiyonikliği anlayışsız tuzak” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız amma çoğunlukla saldırganlar e-posta adresini bileğaksiyontirdiği sinein sizde bu görüntülük çıkmaz ve düver olarak “emniyet kodu tuzak” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir